Systemy fasadowe Altom - przestrzeń i wolność

Okładziny elewacyjne

System fasadowy MB-SR50N

System fasadowy MB-SG50

Żaluzje fasadowe

System fasadowy MB-SR50N EL

System MB-SR50N HI+

mb-se75

MB-SE75

Okładzina elewacyjna

Przeznaczeniem systemu elementowej ściany osłonowej MB-SE75 są indywidualne realizacje obiektowe, w których do podstawowych wymogów należy szybki montaż oraz eliminacja rusztowań zewnętrznych podczas budowy.

 • Konstrukcja fasady MB-SE75 składa się z segmentów mocowanych do konstrukcji nośnej budynku oraz łączonych pomiędzy sobą. Prefabrykacja elementów odbywa się w warsztacie produkcyjnym, co prowadzi do zdecydowanego podwyższenia jakości wyrobu finalnego.
 • System fasady elementowej spełnia najwyższe wymagania techniczne i estetyczne. Zabudowa wykonana w tym systemie zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej charakteryzuje się widoczną szerokością kształtowników 75 mm, z wąską, 9-milimetrową szczeliną dylatacyjną pomiędzy poszczególnymi segmentami.
 • System ten charakteryzuje się bardzo dobrą ochronę cieplną budynku, współczynnik przenikania ciepła Uf dla słupów i rygli w zależności od ich funkcji i budowy mieści się w granicach od 1,56 do 2,83 [W/m2 K]

Zobacz katalog z pełną ofertą okładzin fasadowych

okładziny elewacyjne
mb-sr50n

MB-SR50N

System fasadowy

System przeznaczony jest do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych - płaskich typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji. Rozwiązanie to jest modyfikacją bardzo popularnego systemu fasady MB-SR50.

 • Kształt słupów i rygli pozwala budować estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Charakterystyczne dla systemu MB-SR50 zaokrąglenie kształtowników o promieniu 2,5 mm w systemie MB-SR50N zostało zastąpione tzw. ostrą krawędzią. Zabieg ten zasadniczo wpływa na estetykę konstrukcji - zastosowane kształty profili umożliwiają taki dobór profili słupów i rygli, który daje efekt zlicowania powierzchni słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady. Dzięki temu zabudowa przeszklenia może stanowić jednolitą w widoku kratownicę.
 • System MB-SR50N daje możliwość wbudowania w fasadę różnych rodzajów okien i drzwi, w tym także okien dedykowanych do fasad: okna odchylnego i okna dachowego. Szczególnie efektowne jest stosowanie w nim okien zintegrowanych w fasadzie, bazujących na rozwiązaniu MB-SR50 IW.

Zobacz katalog z pełną ofertą systemów MB-SR50N

system fasadowy
mb-sg50

MB-SG50

System fasadowy

System MB-SG50 daje możliwość konstruowania i wytwarzania lekkich ścian osłonowych zawieszanych i wypełniających, dachów budynków, świetlików i przeznaczony jest do stosowania w obiektach budownictwa ogólnego.

 • Konstrukcja nośna systemu MB-SG50 oparta jest o ruszt aluminiowy słupowo-ryglowy o szerokości profili 50mm. Rygle mocowane są do słupów w sposób nakładkowy, co umożliwia zastosowanie różnych sposobów montażu.
 • Na uwagę zasługuje estetyka i lekkość konstrukcji: wypełnienia dzieli od siebie odległość 16 mm, widoczna szerokość profili od wewnątrz pomieszczenia wynosi tylko 85mm. Ze względu na podobną budowę słupów i rygli wygląd ściany, jaki uzyskujemy od strony pomieszczenia jest identyczny z systemem profili MB-SR50, co powoduje że obie ściany mogą być instalowane na obiekcie obok siebie.
 • System daje możliwość mechanicznego zabezpieczenia szyb zewnętrznych w sposób ciągły oraz punktowy, w narożach zestawu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

Zobacz katalog z pełną ofertą systemów MB-SG50

system fasadowy
mb-sunprof

MB-SUNPROF

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe stosowane przy dużych przeszkleniach ograniczają bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego na wnętrze budynku, pozwalając jednocześnie na zachowanie komfortu naturalnego oświetlenia.

 • System MB-SUNPROF został tak zaprojektowany, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby współczesnej architektury. W jego skład wchodzą profile żaluzji dostępne w różnych rozmiarach oraz akcesoria pozwalające na zamontowanie ich pod odpowiednim kątem i zintegrowanie z fasadą.
 • Funkcjonalność i estetyka żaluzji fasadowych MB-SUNPROF:
  - zapewnienie naturalnego oświetlenia
  - obniżenie zużycia energii
  - kształtowniki o szerokości od 100 do 300 mm
  - kąt pochylenia żaluzji regulowany w granicach od 0 do 45 stopni
  - możliwość mocowania do fasady, ściany nośnej lub okien

Zobacz katalog z pełną ofertą żaluzji fasadowych

żaluzje fasadowe
mb-sr50n el

MB-SR50N EL

System fasadowy

System ściany słupowo-ryglowej MB-SR50N EI służy do wykonywania lekkich ścian osłonowych i wypełniających przeciwpożarowych w klasie odporności ogniowej EI15, EI30, EI45, EI60 według norm PN-EN 1364-3 i PN-EN 1364-1.

 • W konstrukcjach tych wykorzystane zostały podstawowe profile systemów fasadowych MB-SR50 i MB-SR50N: słupy o głębokości od 85÷225 mm oraz rygle o głębokości 65÷189,5 mm. Oba te systemy są ze sobą powiązane technologicznie i funkcjonalnie, podstawowa różnica pomiędzy nimi polega na kształcie i głębokości profili: MB-SR50N nie posiada charakterystycznych dla systemu MB-SR50 zaokrąglonych krawędzi. Zabieg ten zasadniczo wpływa na estetykę konstrukcji – w systemie MB-SR50N możliwy jest taki dobór profili słupów i rygli, który daje efekt zlicowania powierzchni słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady. Dzięki temu fasada uzyskuje jednolitą w widoku kratownicę.
 • Dla osiągnięcia optymalnej izolacji termicznej i akustycznej w konstrukcji funkcjonuje ciągła przekładka termiczna z HPVC oraz profilowane uszczelki przyszybowe z EPDM.

Zobacz katalog z pełną ofertą systemu MB-SR50N EL

system fasadowy
mb-sr50n hi+

MB-SR50N HI+

System fasadowy

System fasady słupowo-ryglowej MB-SR50N HI+ przeznaczony jest do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych.

 • System ten pozwala budować fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Dzięki bogatej ofercie profili, architekci i projektanci mogą realizować nawet najbardziej śmiałe pomysły w zakresie konstrukcji aluminiowo-szklanych.
 • Fasady w systemie MB-SR50N HI+ zastosowano izolator z materiału PE, który daje bardzo dobrą izolację termiczną (Uf od 0,7 W/m2 K), a jego kształt zapewnia właściwe prowadzenie wkręta w trakcie szklenia fasady.
 • System MB-SR50N HI+ posiada certyfikat Instytutu PHI Darmstadt w najwyższej klasie A+, co jest potwierdzeniem, że wykonane w nim konstrukcje mogą być wykorzystywane przy budowie obiektów pasywnych.

Zobacz katalog z pełną ofertą systemu MB-SR50N HI+